Slovenská príroda - časť Liptov (1/2) - Ladislav Laykou Gallay
photo taken @ Budapest railway station
Ladislav Laykou Gallay

Slovenská príroda - časť Liptov (1/2)

Pridaný pred 7 rokmi | 13. Marec 2011 | Prečítaný 838-krát | Komentáre 1

Letné prázdniny už boli poriadne dávno, no spomienky pretrvali až do dnes. Hlavne tie digitálne. Týmito slovami nemám namysli nič iné ako video zábery. August 2010 sa niesol v znamení "poznaj svoj rodný kraj". Turistické boty ma zavideli do najkrajšej časti Slovenska. Liptovská príroda ponúka nevšedný pohľad na zelenú nádheru. Videl som ju už toľko krát, no nikdy nie cez hľadáčik digitálnej videokamery.

A ako to súvisí s dnešným dátumom? Veď je to už pol roka! Áno, milý čitateľ, a práve pol roka bolo potrebné na to, aby som sa odhodlal zábery nie len nechať natočené ale aj postrihať, usporiadať, upraviť a zverejniť. Známe trojica dolín: Prosiecka, Kvačianska, Žiarska v žiare slnečného relektora zahviezdili v mojom krátkom dokumente, ktorého teaser som zverejnil pred pár týždňami. S touto udalosťou chcem ešte podotknúť malú zmenu, ktorá sa týka nového pozadia na mojom Laykou profile na Youtube. Kto vie, kedy ho zmením, tak šup šup rýchlo ho pozrieť.

Ale seriózne, v niektorých okamihoch práca amatérskeho kameramana v skutku nie je ľahká. Svoje o tom vedia i profesionálni dokumentaristi, ktorí si veškerú techniku nosia na chrbte. Ja som mal síce po ruke len malinkú kameru do dlane, statív a externý mikrofón ale aj tak. Napriek veľkosti je však schopná natočiť videa vo FULL HD kvalite. Nemôže sa síce zrovnávať so svojimi väčšími bratmi a sestrami ale na domáce použitie zatiaľ stačí. Reč je o SONY HDR-XR500. A teraz, nech sa páči, sľúbené zábery:

Avatar - Ajuš
Ajuš pred 7 rokmi
Nádhernééééé... :-))) aj tá vystihujúca hudba..tešíme sa na ďalšie prírodné dokumenty

Zanechať komentár

Prezývka:
E-mail: (nebude zverejnený)
Upozorniť: (v prípade odpovede zaslať upozornenie na Váš e-mail)
Kontrolný kód
refresh
Check code picture
(opíšte znaky z obrázka)
Pre zobrazenie avatarov využívam službu gravatar.