Dovolenka v Grécku 2010 (1. časť) - Ladislav Laykou Gallay
photo taken @ Budapest railway station
Ladislav Laykou Gallay

Dovolenka v Grécku 2010 (1. časť)

Pridaný pred 8 rokmi | 30. Jún 2010 | Prečítaný 1033-krát | Komentáre 3

PlážDnešným dňom končí školský rok a začínajú prázdniny. Tie sú spojené s cestovaním, zábavou, oddychom, leňošením. Budete mi závidieť, keď vám poviem, že už týždeň som v Grécku. Vzali sme si predtermín. Tradične sa našou dovolenkovou destináciou stal ostrov Thassos. Niet divu, sme tu už 12.-krát a veľmi sa nám tu páči. Za ten čas sme stihli vystriedať niekoľko ubytovacích zariadení. Všetky na južnej strane ostrova, ktorá je podľa mňa najkrajšia. Zažili sme tu mnoho krásnych chvíľ a ja som tu vyrastal prakticky odmalička.

Zo školy ma uvolnili bez problémov. V pondelok, 21.6. sme už sedeli v lietadle. Počas letu a ani pri pristávaní nebolo poznať, že Grécko prechádza krízou a štrajky letísk sú na dennom poriadku. Hoci v Bratislave pri odchode pršalo, po vystúpení v Kavale ma ovial horúci vzduch. Čakala nás 15 minutová cesta do prístavu Keramoti, odkiaľ sme sa na trajekte doplavili aj s našim autobusom na Thassos. Vylodili sme sa v rovnomennom meste. Ďalším bodom na pláne delegátov bol samotný rozvoz klientov. Niekoľko hodinová cesta okolo ostrova zo severu na juh sa mi už nezdala taká dlhá ako kedysi. Ako poslední cestujúci sme  vystúpili pred hotelom Blue Dream Palace, ktorý leží na pláži Trypiti.

OkuliareHotel bol luxusne zariadený. Niet divu, 4 hviezdičky robia svoje. Privítala nás zhovorčivá recepčná a hneď nás poslala k výťahu. Povedala nám aby sme stlačili nulu, z čoho sme boli mierne zaskočení. Vysvetlila nám však, že recepcia sa nachádza na "druhom" poschodí. Nedostali sme klasické kľúče. Izba sa otávrala pomocou čipovej karty. Tú bolo potom potrebné zasunúť do držiaka pri dverách, čím sa spustila elektrika. Vybalili sme sa, no bolo už dosť neskoro aby sme išli na pláž. Onedlho nás čakala večera. Stravovanie sme mali formou polpenzie priamo v reštaurácii hotela. Jedlo bolo lákavé a z bufetových stolov sa dalo vždy niečo chutné skombinovať.

ChobotnicaSlnečné dni občas vystriedali zrážky, najmä na začiatku pobytu. Dni sme trávili buď na pláži, alebo v izbe. Zobral som si notebook a celú piatu sériu môjho obľúbeného seriálu Dr. House. Vďaka Wifi pripojeniu som bol schopný byť stále v kontakte s kamarátmi.  K vybaveniu hotela patrilo aj fitness centrum. Bežiaci pás, bicykel, posilňovací stroj. Potešil som sa hlavne tomu pásu, ktorý som pár krát aj vyskúšal. Moje výkony neboli nič moc, ale vždy keď som sa naň postavil, spravil som nový osobný rekord. Prvé dni sme využívali aj bazén. Na počudovanie slaný. Do vnútorného bazéna sme nevkročili. Sadol som si aj do masážneho kresla. Bolo to dosť nepríjemné. Nevydržal som v ňom ani 10 sekúnd. Dosť času zabralo ničnerobenie, opalovanie na pláži, plávanie v mori. Je to úžasný pocit napísať niekomu "maj sa" a o dve minúty byť dva metre pod morskou hladinou.

Priniesol som si sem tiež kameru. Natočil som pár záberov, niečo som už postrihal, ale uploadnem to až doma. Využil som taktiež môj niekoľkoročný digitálny kompakt. Pár fotiek križuje tento článok. Je možné ich nájsť aj na Facebooku. Zajtra je posledný deň nášho pobytu v tomto hoteli avšak tým ešte nič nekončí. Mamina to vymyslela perfektne, keď vzala dva turnusy za sebou. Len sa presťahujeme do hotela vzdialeného 2-3 kilometre, bližšie k mestečku Limenária. Má mať o hviezdičku menej, ale o to viac som rozhodnutý si to tam užiť. Na konci pobytu napíšem pokračovanie k tomuto článku, moje pocity a dojmy z nového miesta. Pekné prázdniny!

Avatar - CharlesBaw
CharlesBaw pred 11 mesiacmi
<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!..</a>
Avatar - Alek
Alek pred 7 rokmi
Pekný príbeh, veľmi dobre opísal prvú časť. Grécko je fakt super, ja som bol v Aténach, na jazykovom pobyte. Mamina pochádza z Grécka, a tak som sa chcel naučiť niečo z tej gréčtiny i ja. Aj sa mi to podarilo, našiel som si agentúru ktorá mi takéto niečo vedela sprostredkovať(DrBubo.com) a zažil som svoju najlepšiu dá sa povedať dovolenku spojenú s jazykovými povinnosťami. Cena síce bola dosť vysoká, ale teším sa, že som sa niečoho takéhoto mohol zúčasniť.
Avatar - ajusmac
ajusmac pred 8 rokmi
no paráda :-)) ... perfektný opis prvej časti tvojho pobytu..tam musí byť nádherne...už čakáme na druhú časť pobytu ....

Zanechať komentár

Prezývka:
E-mail: (nebude zverejnený)
Upozorniť: (v prípade odpovede zaslať upozornenie na Váš e-mail)
Kontrolný kód
refresh
Check code picture
(opíšte znaky z obrázka)
Pre zobrazenie avatarov využívam službu gravatar.