Môj interný koncert - klavír - Ladislav Laykou Gallay
photo taken @ Budapest railway station
Ladislav Laykou Gallay

Môj interný koncert - klavír

Pridaný pred 8 rokmi | 13. Jún 2010 | Prečítaný 1463-krát | Komentáre 2

Ako som uviedol na stránke "O mne" som klavirista. Chodím aj do ZUŠ. Vo štvrtok, 10.6. som mal interný koncert. Organizuje ho ZUŠ vo svojich priestoroch. Môžu sa tu predviesť žiaci zo všetkých ročníkov a z rôznych hudobných oborov - nástrojov. Rodičom ukážu, čo nového sa (ne)naučili. Ja sa už pol roka snažím pokoriť skladbu od súčasného slovenského autora Pavla Bagina - Scherzo. Rodený košičan si pre mňa pripravil 9 stranové dielo, ktorého moje prevedenie prikladám v nasledujúcom videu.

Pred koncertom som mal celkom dobrú náladu. Postupne ako čísiel predomnou ubúdalo som začal byť nervóznejší. Bol som na rade ako 16. Je to dosť, čakať asi hodinu na to, aby som odohral svoje štvor-minutové dielo. Keď som si sadol za klavír, s prekvapením som zistil, že sa mi potia ruky a klepú sa mi prsty.

To nie je veľmi pozitívna informácia pre niekoho, kto má o pár sekúnd podať svoj životný výkon. Odrazilo sa to aj na výslednej skladbe, s ktorou nie som nebol veľmi spokojný. Hneval som sa sám na seba, lebo ešte pred koncertom som to pri nácviku zahral lepšie. Doma ma však ukludnilo toto video. Nie je to až tak hrozné ako som si myslel, avšak stále je dosť zlé na to, aby som cvičil ďalej.

Avatar - Dero
Dero pred 8 rokmi
Fúha, tak ti gratulujem :) už viac nemaj strach či trému!!! :) všetko dopadne dobre!!! ja si to prežívam skoro častejšie :) tak som si už zvikol! :)
Avatar - Ajusmac
Ajusmac pred 8 rokmi
Bravóoooo .... paráda- nádhera !! gratulujem, s teba je už klavírny virtuóz :-))

Zanechať komentár

Prezývka:
E-mail: (nebude zverejnený)
Upozorniť: (v prípade odpovede zaslať upozornenie na Váš e-mail)
Kontrolný kód
refresh
Check code picture
(opíšte znaky z obrázka)
Pre zobrazenie avatarov využívam službu gravatar.