Šibačka pod odkvapom - Ladislav Laykou Gallay
photo taken @ Budapest railway station
Ladislav Laykou Gallay

Šibačka pod odkvapom

Pridaný pred 8 rokmi | 05. Apríl 2010 | Prečítaný 645-krát | Komentáre 0

Na dnešný deň sa každoročne teší prevažne mužská časť populácia. Kto by nechcel ženy obliať vodou a ešte za to zinkasovať čokoládu, prípadne aj finančnú odmenu. Dnes netrebalo ani kohútikom otočiť. Stačilo ísť s dievčatami na prechádzku a razom boli všetky mokré. Neúprosný dážď a mrholenie nás sprevádzalo počas celého pondelka.

Easter

Imaginarium Dr. Parnassa

S kamarátmi sme mali na dnešní deň naplánovaný výlet. Kto by si nechcel opekať pod mokrou oblohou a hrať futbal v blate po kolená. Príroda nás donútila uchýliť sa k plánu B. Stretli sme sa, zahrali si pár hier (ako UNO) a príjemne sa zabavili pri pozeraní filmu Imaginarium Dr. Parnassa.

Film bol od začiatku trošku divný. Na druhej strane som a pri ňom nenudil a zaujala ma jeho farebnosť a spracovanie. Dej mi nebol hneď od prvej chvíle jasný, ale postupne bol odkrývaný a zahalený rúškom tajomstva. Nie je to jedna z tých klasických poviedok, v ktorej od 5 minúty viete kto je dobrý a kto zlý.

Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kedysi dávno vyhral nesmrtelnosť v stávke s diablom pánom Nickom. O mnoho storočí neskôr našiel pravú lásku a s diablom podpísal novú zmluvu. V nej stálo, že sa vzdáva svojej nesmrtelnosti výmenou za mladosť, ale jeho prvorodené dieťa sa v deň svojích šestnástich narodeninách stane majetkom pána Nicka. Teraz sa čas Parnassovej dcéry Valentíny naplnil a on sa trápi, ako ju zachrániť pred neúprosným osudom. Pán Nick prichádza, aby si prevzal svoju cenu. Rád si však vsádza, a preto sa rozhodne znovu riskovať. Valentínu získá ten, ktorý ako prvý zvedie päť nových duší...

Večerná pohodička

Po filme sme sa ešte niektorí vybrali do Auparku. Zašli sme do ázijskej reštaurácie Sunshine a kamrát ma naučil jesť paličkami. Lepšie povedané, pokúsil sa ma naučiť, pretože nedá sa povedať, že by som v tom bol nejako dobrý. Nakoniec som sa musel vrátiť ku klasickému príboru, aby som z tej pochúťky aj niečo mal. Kuracie mäso na thajský spôsob. To bola moja večera a tým aj slávnostné ukončenie tohto dňa.

A na záver ešte jeden výrok, na ktorom som sa dobre nasmial. Ako sa dá zhodnotiť pozeranie filmu s titulkami:
A prečo nie, veď sú prázdniny, tak prečo by sme si neprečítali nejaký film?

Žiadny komentár

Zanechať komentár

Prezývka:
E-mail: (nebude zverejnený)
Upozorniť: (v prípade odpovede zaslať upozornenie na Váš e-mail)
Kontrolný kód
refresh
Check code picture
(opíšte znaky z obrázka)
Pre zobrazenie avatarov využívam službu gravatar.